Blog
Festina lente...
Stan.S.
Stan.S. fizyk; wieczny student
6 obserwujących 86 notek 35263 odsłony
Stan.S., 19 grudnia 2016 r.

2016: epi(a)gonia idei z lat 1789-1848-1917?

Po "niebie na ziemi" Robespierra-Marxa-Lenina-PolPota zostały ruiny... oraz kaleki wcześniak 'multikulti'.

  Tytułowe skojarzenie tych dat wynika z dwóch faktów. Właśnie zmarła 99-letnia Zsa Zsa Gabor urodzona w r. 1917 - aktorka Hollywood i celebrytka - zakochana w brylantach żona dziewięciu mężów, milionerów i celebrytów. Jedną z jej ekstrawagancji był specjalny salon, urządzony na sposób "do góry nogami": biały sufit z żyrandolem był na miejscu podłogi, a "podłoga" w miejscu normalnego sufitu z umocowanymi meblami, dywanem i obrazami na ścianach. Tam spuszczano gościa party, któremu chwilowo urwał się film. Reszta rechotała obserwując jego przebudzenie... Pan Bóg jest wyrafinowany, ale nie złośliwy - taką myśl wyraził niegdyś wielki Einstein... Razem z Zsa Zsą odchodzi - ze sceny politycznej - jej duchowa "siostra", która przegrała wybory prezydenckie. Może też mija z nimi szalona epoka areligijnej wiochy globalno-medialnej Marshalla McLuhana? a w niej świat Manifestu Komunistycznego z jego "wolną miłością" i daremnymi próbami likwidacji Rodziny, własności prywatnej i państwa wg F. Engelsa - dziś sponsorowanymi przez technokratów różowego neo-marksizmu?

  Drugi fakt, to dziwne wydarzenie w marcu roku 1945 w Nysie, gdy żołnierze Armii Czerwonej zajęli klasztor, który podczas wojny był zajęty przez garnizon niemiecki oraz plądrowali kościół klasztorny p.w. św. Elżbiety. Kilku braci - byli wśród nich też Polacy - zostało zabitych, a ich imionami uczczono ulice w polskiej Nysie lat 2000. Gdy maruderzy zdobywców plądrowali kościół, w zakrystii schował się w szafie jeden z zakonników, którego przerażonego politruk (?) znalazł szukając złotych kielichów. Swoje życie braciszek uratował dzięki wskazaniu na pięcioramienną gwiazdę z datą 1917 jako motyw na boazerii zakrystii, która co prawda upamiętniała nie Rewolucję Bolszewików, ale zakończenie artystycznych prac rzeźbiarskich w tym kościele. Taką relację usłyszałem od proboszcza tamtej parafii w latach 2000. Widać politruk był wychowany w ateistycznej religii Sowietów, w której biblią - obok "Krótkiego Kursu WKPb" - była "Kniga wożatogo" (opasłą tę księgę z projektem ołtarzyka Lenina w świetlicy miałem w latach 1970. w oryginale).

  Bolszewickie "niebo na ziemi" miało zapanować po wyrwaniu z korzeniami światopoglądu religijnego. Bolszewicy, metodą demagogii i horendalnego oszustwa na masach chłopskich - epigoni myśli bankruta politycznego Robespierre'a - zdobyli władzę pod wodzą Lenina za pieniądze wywiadu Prus w roku 1917. Od 1922 maniacy ateizmu wydawali w różnych językach pismo "Bezbożnik", a wcześniej tygodnik "Antireligioznik". W pierwszych latach wojny domowej i plagi głodu, rabowali cerkwie i kościoły ze złotych naczyń liturgicznych i wotów; zamordowano wówczas tysiące popów, księży i duchownych muzułmańskich. Jak pisze historyk, dyplomata i publicysta Jerzy R. Nowak: "Według oficjalnych danych podanych przez Aleksandra Jakowlewa, przewodniczącego komisji powołanej dla zbadania przestępstw popełnionych w czasie rządów komunistycznych i rehabilitacji osób niewinnych, w okresie od 1917 do 1985 pod rządami sowieckimi zamordowano około 200 tysięcy duchownych różnych wyznań, a 300 tysięcy internowano. Tylko w latach 1918-1939 zamordowano ponad 130 biskupów prawosławnych. Wymordowano również wiele tysięcy wiernych za ich próby obrony wiary i kościołów. Według rządowych dokumentów archiwalnych po 1917 roku zburzono około 40 tysięcy cerkwi i kościołów, połowę wszystkich meczetów i ponad połowę synagog. Niejednokrotnie niszczono, najczęściej wysadzano w powietrze cerkwie i kościoły o wielkiej wartości zabytkowej. Przed zniszczeniem były one dokładnie plądrowane."

  Lenin, po zbrojnym przejęciu władzy utworzył rząd bolszewicki w listopadzie 1917 r. obalając wybrane w demokratycznych wyborach Zgromadzenie Ustawodawcze Rosji. Dziwne, że w roku 2007 ożyli polscy "marksiści" na UW w jakimś klubie, a na przełomie 2016/17 polscy "bolszewicy" rebelii PO/Nowoczesnych usiłują obalić demokratycznie wybrany rządu PiS...

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Osądzaj bliźniego jak siebie samego... SURSUM CORDA - HABEMUS AD DOMINUM ! Gaudeamus igitur... image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Tagi

Tematy w dziale